Jak Ferona zrychlila a zlevnila vážení vozidel díky kamerovému systému od ZONTU

Ferona díky naší invenci snížila provozní náklady na RFID systém identifikace vozidel při vážení. ZONT spravuje ve Feroně telekomunikační síť a kamerový systém čítající 280 ks IP kamer.

Už skoro 20 let spolupracujeme s firmou ZONT v oblasti instalací a správy IP telekomunikačních a kamerových systémů. Lidé ze ZONTU ve Feroně začínali jako dodavatelé telefonní pobočkové ústředny pro pražský závod v Malešicích.

O Feroně

Ferona a.s. je jedna z nejstarších českých firem s historií delší než 192 let. Ve Feroně se zabývají nákupem, skladováním, úpravou, logistikou a prodejem hutních výrobků, hutních druhovýrobků, železářského sortimentu a neželezných kovů. Společnost působí v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Jak ZONT už 20 let pomáhá Feroně

Ve Feroně jsme začínali jako dodavatelé telefonní pobočkové ústředny pro pražský závod v Malešicích. To se psal rok 2003.

Od roku 2009 jsme postupně instalovali celopodnikový síťový IP telekomunikační systém Alcatel-Lucent OmniPCX Enetrprise ve všech českých závodech Ferony.

Od roku 2013 jsme spolupráci ještě prohloubili. Nově jsme instalovali chytrý IP kamerový systém ATEAS Security čítající 280 kamer a několik serverů.

Oba zmíněné systémy také servisně zabezpečujeme.

Od roku 2009 jsme Feroně postupně instalovali celopodnikový síťový IP telekomunikační systém Alcatel-Lucent OmniPCX Enetrprise ve všech českých závodech Ferony.

Výsledky spolupráce Ferony a ZONTU

Díky invenci pracovníků firmy ZONT jsme značně snížili provozní náklady vynakládané na RFID systém identifikace vozidel při vážení.

Celý proces vážení vozidel jsme zautomatizovali a zrychlili. Místo nákladné RFID identifikace jsme nasadili kamerový systém ATEAS Security, který spolehlivě rozpoznává SPZ vážených vozidel a okamžitě je posílá do vážního systému.

Druhotným přínosem automatického rozpoznávání a zaznamenání SPZ byla minimalizace manuální činnosti pracovníků obsluhy vážního systému.

Společnost ZONT je náš kvalitní, profesionální a lety ověřený dodavatel, na kterého se můžeme spolehnout.

Ing. Pavel Horák, ředitel logistiky Ferona a.s.

Kamerový systém Ateas Security instalovaný do Ferony firmou Zont